بازگشایی ۲۴ ساعته دو شبستان مسجد مقدس جمکران به روی زائرانخبرگزاری میزان - طبق اعلام مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، ابراهیم صدوقی با اشاره به اینکه با پیگیری‌های مسئولان مسجد مقدس جمکران و موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا از روز دوشنبه ۱۲ خرداد ماه صحن‌های مسجد به صورت ۲۴ ساعته باز شد، اظهار کرد: روز گذشته با همکاری مرکز بهداشت استان قم جلسه آموزشی با موضوع کرونا برای خادمین این مکان مقدس برگزار شد تا آمادگی لازم برای میزبانی از زائران در این شرایط را به صورت کامل ایجاد شود.

وی ادامه داد: با توجه به گرمای شدید و نبود سایبان در صحن‌های مسجد مقدس جمکران و با موافقت مسئولان استان، شبستان‌های امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) نیز از امروز به صورت ۲۴ ساعته به روی مردم باز شد.

  • بیشتر بخوانید:
  • برای مطالعه مطالب و گفت‌وگوهای مذهبی اینجا کلیک کنید

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اینکه زائران این مکان مقدس به خوبی از دستورالعمل‌های بهداشتی آگاهی دارند و این نکات را به درستی رعایت می‌کنند، بیان کرد: طبق دستورالعمل ابلاغی، تمامی کتب قرآن و ادعیه، مهر و تسبیح‌ها از این دو شبستان جمع آوری شده و زائران می‌بایست این ملزومات را با خود به همراه داشته باشند و به صورت انفرادی از آن‌ها استفاده کنند.

صدوقی با تاکید بر اینکه فرش‌های این مسجد یک روز درمیان تعویض می‌شوند، گفت: خادمان موظف شده اند مباحث مربوط به فاصله گذاری فیزیکی و پروتکل‌های بهداشتی را به صورت کامل در این مکان مقدس اجرا کنند. علاوه بر این ماشین‌های زائربر و ویلچر‌ها نیز به صورت مستمر پس از هر سرویس ضد عفونی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه دو شبستان فوق با یک چهارم ظرفیت در خدمت زائران هستند، اظهار کرد: پس از تکمیل این ظرفیت درب‌های ورودی بسته می‌شوند تا جمعیت داخل شبستان‌ها از درب‌های خروجی خارج شوند. همچنین برای سهولت کار زائران در دو ورودی باب الشهدا و باب المعصومه (س) کانکس‌هایی قرار دادیم تا بسته‌هایی حاوی مهر، تسبیح، ماسک و دستکش را با قیمت تمام شده به زائران عرضه کنند.

معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران با تاکید بر همکاری خوب زائران با خادمان این مکان مقدس و رعایت نکات بهداشتی، خاطرنشان کرد: ان شالله با رعایت تمام دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا شاهد بهبود وضعیت بوده و به زودی با ظرفیت کامل در خدمت عاشقان و منتظران حضرت، ولی عصر (عج) باشیم.

انتهای پیام/


link