تشدید اعتراض‌ها در پایتخت آمریکا/ نزدیک شدن شمار تلفات کرونا به ۴۰۰ هزار نفرتشدید اعتراض‌ها در پایتخت آمریکا/ نزدیک شدن شمار تلفات کرونا به ۴۰۰ هزار نفرخبرگزاری میزان – مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های جهان در ساعات به گذشته به شرح زیر است:


*آمار تلفات و مبتلایان به کرونا


براساس جدیدترین آمارها، شمار مبتلایان به بیماری «کرونا» در سراسر جهان به رقم ۶ میلیون و ۴۵۲ هزار و ۳۹۰ نفر رسید. ضمن این که آمار جان باختگان این بیماری نیز به رقم ۴۰۰ هزار نفر نزدیک شد.

تاکنون ۳۸۲ هزار و ۴۷۹ نفر در سراسر جهان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

تعداد بهبودیافتگان از این بیماری نیز به رقم ۳ میلیون و ۶۶ هزار و ۶۹۶ نفر رسید. ضمن این که از ۳ میلیون و ۳ هزار و ۲۱۵ مبتلای فعلی کرونا، وضعیت ۲ میلیون و ۹۴۸ هزار و ۶۸۷ نفر پایدار اعلام شده است.


*ادامه تظاهرات در واشنگتن به رغم آغاز مقررات منع آمد و شد


هزاران معترض آمریکایی بعدازظهر سه شنبه به وقت محلی (بامداد امروز چهارشنبه، ۱۴ خرداد) به رغم اعلام قانون منع آمد و شد در «واشنگتن»، پایتخت آمریکا به خیابان آمده و تظاهرات و تجمع‌های اعتراضی به نژادپرستی ساختاری در این کشور را برپا کردند.
پنتاگون از اعزام یک هزار و ۶۰۰ نیرو به واشنگتن خبر داد.


*مخالفت رییس اکثریت سنای آمریکا با قطعنامه محکومیت اقدام ترامپ در سرکوب مخالفان


«میچ مک کانل»، رییس اکثریت سنای آمریکا با طرح قطعنامه محکومیت اقدام «دونالد ترامپ»، رییس جمهور در سرکوب معترضان در برابر کاخ سفید که توسط «چاک شومر»، رییس اقلیت سنا ارائه شده بود، مخالفت کرد.


*شکایت توییتر، گوگل و فیسبوک از دستور اجرایی ترامپ


یک تیم حقوقی مورد حمایت شبکه‌های اجتماعی توییتر، گوگل و فیسبوک شکایتی را علیه فرمان اجرایی دونالد ترامپ تنظیم کرد.


*تداوم برگزاری اعتراض‌ها به تحولات اخیر در آمریکا در کشور‌های مختلف


هزاران معترض در کشور‌های «آلمان»، «انگلیس»، «فرانسه»، «دانمارک»، «ایتالیا»، «برزیل»، «ایرلند»، «مکزیک»، «سوریه»، «کانادا» و «لهستان» با برگزاری تجمع‌های اعتراضی به قتل «جورج فلوید»، شهروند سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس این کشور، با معترضان آمریکایی اعلام همبستگی کردند.

در فرانسه پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کرده و با آن‌ها درگیر شد.

انتهای پیام/

link